Zagadka teorii kwantów. Zmagania fizyki ze świadomością Bruce Rosenblum

ISBN:

Published: November 19th 2013

Paperback

344 pages


Description

Zagadka teorii kwantów. Zmagania fizyki ze świadomością  by  Bruce Rosenblum

Zagadka teorii kwantów. Zmagania fizyki ze świadomością by Bruce Rosenblum
November 19th 2013 | Paperback | PDF, EPUB, FB2, DjVu, audiobook, mp3, ZIP | 344 pages | ISBN: | 9.16 Mb

Ekscytująca i niezwykle ważna książka. Większość autorów skrupulatnie pomija temat głębszego znaczenia mechaniki kwantowej, obszaru, gdzie w sposób nieuchronny musi dojść do spotkania fizyki ze świadomością. Autorzy, Bruce Rosenblum i Fred Kuttner, zMoreEkscytująca i niezwykle ważna książka. Większość autorów skrupulatnie pomija temat głębszego znaczenia mechaniki kwantowej, obszaru, gdzie w sposób nieuchronny musi dojść do spotkania fizyki ze świadomością.

Autorzy, Bruce Rosenblum i Fred Kuttner, z rozwagą i wnikliwością badają tajemnicę, która od osiemdziesięciu lat stanowi wyzwanie dla fizyków.Teoria kwantów odnosi olśniewające sukcesy. Żadne z jej dotychczasowych przewidywań nie okazało się fałszywe, jednak każda próba interpretacji kwantowej rzeczywistości wiąże się ze świadomością i prowadzi do zanegowania istnienia realnego świata, niezależnego od obserwacji.

Bruce Rosenblum i Fred Kuttner przedstawiają tajemnice teorii kwantów klarownie i precyzyjnie, wskazując wyraźnie, co jest niezaprzeczalnym faktem, a co czystą spekulacją. Opisane w książce zjawiska oraz objaśniająca je teoria są niepodważalne. Ich interpretacje wciąż pozostają kontrowersyjne. Autorzy prowadzą czytelników do granicy, gdzie wiedza fizyków nie jest już jedynym pewnym przewodnikiem i gdzie można liczyć jedynie na wskazówki dawane przez mechanikę kwantową i własne przemyślenia.Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Zagadka teorii kwantów. Zmagania fizyki ze świadomością":


poznanwkadrze.pl

©2010-2015 | DMCA | Contact us