Nagrody Miasta Poznania 2020 przyznane!

0
20

Miasto przeznaczyło w tym roku prawie 230 tysięcy złotych na to, by docenić i uhonorować naszych najzdolniejszych i najbardziej pracowitych uczniów. Nagrodzeni to nie tylko finaliści i laureaci konkursów przedmiotowych, to także utalentowani artyści, sportowcy, osoby przygotowywujące się do wykonywania zawodu fryzjera/fryzjerki czy przyszli mechanicy samochodowi. Potrzeba wiele wysiłku, determinacji i czasu, by osiągnąć tak prestiżowe tytuły. Ich nazwiska znane są nie tylko w kraju, ale i na arenie międzynarodowej.

Nagrody otrzymali najwybitniejsi uczniowie i uczennice poznańskich szkół podstawowych (klas IV-VIII) i szkół ponadpodstawowych oraz odpowiednich klas szkół artystycznych, i sportowych, którzy wykazali się w roku szkolnym 2019/2020 szczególnymi osiągnięciami uzyskanymi poza szkołą w trzech kategoriach: naukowej, sportowej i artystycznej.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się prawie 400 uczniów z poznańskich szkół we wszystkich trzech kategoriach. Łącznie przyznano 239 nagród: w kategorii za osiągnięcia naukowe 82, za osiągnięcia sportowe 124, a w kategorii za osiągnięcia artystyczne 33.

Kapituła konkursowa spędziła kilkadziesiąt godzin dokładnie czytając i analizując wnioski. Spotkania kapituły ze względu na panującą epidemię COVID-19 przyjęły w tym roku inną formę niż dotychczas. W celu zapewnienia najwyższych standardów bezpieczeństwa bezpośrednie kontakty między członkami kapituły zostały ograniczone do minimum, a salę spotkań zastąpiła platforma do przeprowadzania wideokonferencji.

W tym roku niestety ze względu na panującą sytuację nie było uroczystej Gali, a dyplomy zostaną przekazane do szkół.