Dlaczego warto inwestować w piece kondensacyjne?

Dlaczego warto inwestować w piece kondensacyjne?

Dlaczego warto inwestować w piece kondensacyjne?

Piece kondensacyjne to wysokowydajne piece z wtórnym wymiennikiem ciepła, który skrapla gorące gazy spalinowe w celu wydobycia ciepła „odpadowego”, zanim uniesie się ono w górę komina. Proces ekstrakcji ciepła za pomocą wtórnego wymiennika ciepła jest tak niezwykle wydajny, że gorące gazy spalinowe są chłodzone do punktu, w którym mogą bezpiecznie opuścić dom wewnątrz plastikowej rury zainstalowanej przez ścianę boczną. Oprócz wtórnego wymiennika ciepła dla większej wydajności, piece kondensacyjne wykorzystują najnowsze zaawansowane technologicznie komponenty, aby osiągnąć ocenę AFUE na poziomie 98 procent. Jeśli nadal trzymasz się bardzo starego pieca z oceną AFUE (Annual Fuel Utilization Efficiency) od 65 do 70 procent, pokochasz 30+ procent wzrostu efektywności paliwowej od modernizacji do pieca kondensacyjnego. Oto zaawansowane komponenty, które to umożliwiają:

– Dmuchawy o zmiennej wydajności zarządzają przepływem powietrza w zakresie regulacji prędkości 1 procenta, aby precyzyjnie dopasować potrzeby grzewcze w czasie rzeczywistym i zmiany w domu. Dmuchawy o zmiennej wydajności zapewniają płynniejszy przepływ powietrza, zapewniając bardziej komfortowe i kompletne ogrzewanie. Te współczynniki wydajności i korzyści są niemożliwe do osiągnięcia w przypadku konwencjonalnych dmuchaw jednobiegowych.

– Palniki wielostopniowe działają z takim samym założeniem, jak dmuchawy o zmiennej wydajności, dostosowując przepływ paliwa do potrzeb grzewczych domu w danym momencie. Palniki konwencjonalne wolniej ogrzewają piec, podczas gdy palniki wielostopniowe szybko podgrzewają piec do temperatury, a następnie zmniejszają skalę w celu uzyskania wydajności.

– Uszczelnione spalanie wykorzystujące bezpośredni wlot powietrza i uszczelniony wylot zapewnia bezpieczniejsze i bardziej wydajne spalanie paliwa niż konwencjonalne odpowiedniki. Bezpośredni wlot powietrza wykorzystuje powietrze z zewnątrz tylko do spalania paliwa. Konwencjonalne spalanie paliwa wykorzystuje powietrze z wnętrza domu, które marnuje energię cieplną i może prowadzić do obniżenia ciśnienia.

O tym warto pamiętać!

Kondensacyjny piec gazowy wykorzystuje jednak drugi wymiennik ciepła do ekstrakcji ciepła z utraconej pary z pierwszego wymiennika. Piec jest w stanie pompować to odzyskane ciepło przez kanały powietrzne, ogrzewając dom mniejszą ilością energii. Po usunięciu gazu z ciepła kondensacja kapie z wymiennika ciepła, a gazy palne są uwalniane przez rurę PCV zamiast komina. Efektywne zatrzymywanie energii znajduje odzwierciedlenie w fakcie, że rura odpowietrzająca jest znacznie chłodniejsza w dotyku niż w standardowym piecu.

Podsumowanie

Najważniejsze kwestie odnoszące się do powyższego artykułu:

– Piece kondensacyjne to wysokowydajne piece z wtórnym wymiennikiem ciepła, który skrapla gorące gazy spalinowe w celu wydobycia ciepła „odpadowego”, zanim uniesie się ono w górę komina. Proces ekstrakcji ciepła za pomocą wtórnego wymiennika ciepła jest tak niezwykle wydajny, że gorące gazy spalinowe są chłodzone do punktu, w którym mogą bezpiecznie opuścić dom wewnątrz plastikowej rury zainstalowanej przez ścianę boczną.

– Piec jest w stanie pompować to odzyskane ciepło przez kanały powietrzne, ogrzewając dom mniejszą ilością energii.

Piece i kotły gazowe kondensacyjne znajdziesz na stronie: https://www.technika-grzewcza-sklep.pl/sklep/kondensacyjne.html