FootballPro Cup Masters XIV nadchodzi!

0
62
Footballpro Cup Masters Xiv Nadchodzi!

Już w najbliższą sobotę (12.12) odbędzie się 14 edycja prestiżowego Turnieju Football Pro Cup Masters organizowanego przez Akademię Piłkarską Reissa! To okazja, aby młodzi adepci futbolu pokazali najwyższą klasę piłkarskich umiejętności. Zobacz, jakie drużyny podejmą sportową rywalizację!

Pierwsza edycja turnieju odbyła się 11. stycznia 2014 r. w poznańskiej Arenie. W rozgrywkach w dwóch kategoriach wiekowych (roczniki 2005 i 2006) wzięły udział drużyny z całej Polski, w tym m.in. Śląsk Wrocław, Widzew Łódź, Pogoń Szczecin, Górnik Zabrze, Cracovia Kraków. Gospodarzem turnieju jest Akademia Piłkarska Reissa.

Zasady gry podczas Turnieju

Piłkarskie starcie rozpocznie się o godzinie 10:00 na APR Arenie Dębiec. Podczas Turnieju zmierzy się 10 drużyn piłkarskich z rocznika 2012 i 2013.  Spotkania zostaną rozegrane w systemie ,,każdy z każdym” w dwóch grupach – A i B. Zespoły, które zajmą pierwsze i drugie miejsce z grupy A i B oraz drużyna, która uplasuje się na trzecim miejscu wśród dziesięciu klubów będą dalej walczyć w systemie Ligi Mistrzów, a pozostałe zagrają w Lidze Europy. Każde zwycięstwo punktowane jest za 3 punkty, remis za 1, a porażka za 0. Organizatorzy Turnieju przewidują nagrody indywidualne – dla najlepszego zawodnika Turnieju, bramkarza i strzelca.

W Turnieju zagrają drużyny z rocznika 2012: Varsovia Warszawa, Arkonia Szczecin, APR Poznań, APR Kadra Polski, FASE Szczecin, Śląsk Wrocław, AP Football Arena Szczecin, Juventus Bydgoszcz, APR Leszno (zwycięzca ostatniego Turnieju Regionów)

Drużyny rocznika 2013: Arkona Szczecin, APR Poznań, APR Kadra Polski, Varsovia Warszawa, Śląsk Wrocław, AP Football Arena, FC Wrocław, APR Jarocin (zwycięzca ostatniego Turnieju Regionów).

W tym roku do rywalizacji ponownie dołączy drużyna APR Kadra Polski, która składa się z najbardziej wyróżniających się zawodników z różnych regionów Akademii Piłkarskiej Reissa.

UM Poznań
foto: FootballPro Cup Masters