Category Archive : IT

Smartwatch

Jaki jest Galaxy Watch 4 Poznaj Inteligentny Zegarek Od Samsunga

Ciekawa propozycja od Samsunga

Obecnie na rynku można spotkać wiele ciekawych modeli zegarków. Nie są one tradycyjnymi modelami. Rozwój technologii pozwolił na produkcję zegarków z prawdziwego zdarzenia. Nazwano je zegarkami inteligentnymi. Smartwatche to dość specyficzne akcesorium, które służy jako dodatkowy atrybut ozdobny. Niektóre osoby traktują go jako biżuterię. Jego podstawową ideą jest wygląd, ma się ładnie prezentować na nadgarstku i mówić innym o stylu życia jego właściciela. Oczywiści wyświetla też godzinę.
Inteligentne zegarki są różne, niektóre wyglądają koszmarnie ale są wyjątki!

Taki zegarek jest najlepszym prezentem dla osoby w średnim wieku

Konsumencki rynek elektroniki mobilnej przechodził różne fazy, a jego najbardziej ciekawym momentem było pojawienie się pierwszych smartwatchów. Zaczęło się od telefonów Lumia oraz Windows Phone’a i opasek fitnessowych. Pierwsze modele inteligentnych zegarków służyły do monitorowania aktywności.
Od samego początku inteligentne zegarki najlepiej prezentowały się z firmy Samsung. Szczególnie istotne w tej firmie jest to, że inteligentne zegarki są mniejsze rozmiarowo, wykonane z lepszych materiałów oraz bardziej optymalnymi mechanizmami.
Idealnym zegarkiem w historii inteligentnych zegarków był Galaxy Watch firmy Samsung. Był wyposażony w system operacyjny Tizen. Szczególnie mocno można docenić jego konstrukcję: zamiast dotykania miniaturowego ekraniku, trzeba było w nim obracać zewnętrzną część obudowy. Oczywiście model ten również miał ekran dotykowy ale chodziło w nim głównie o dopełnienie całości, a nie podstawową funkcję. Dodatkowym bonusem systemu Tizen była bardzo dobra integracja z Androidem na telefonie, z którym łączył się poprzez aplikację. Zegarki te były też precyzyjne, pozbawione charakterystycznych dla chińskich modeli, niepotrzebnych bajerów. Był to zegarek bardzo ładny, chociaż ze sznytem sportowym.

Natomiast współczesną wersją tychże zegarków jest Galaxy Watch4 Classic

Wersja ta (Classic) również ma mechanizm obracanej fizycznie obudowy. Jest to niecodzienny układ, który doskonale prezentuje się jako interfejs. Pierwszym co rzuca się w oczy podczas użytkowania inteligentnego zegarka Samsung Galaxy Watch4 jest jego sylwetka – istotnie smuklejsza od wszystkich poprzednich wersji. Model zyskał też ładniejszy wyświetlacz i przyjemny dla oka interfejs, który zachował swoją funkcjonalność z Tizena.
Zegarek Samsung Galaxy Watch4 jest najlepszym do wyboru na rynku. Głównie dlatego, że jest zintegrowany z większością sprzętów na rynku. Zgodność ta sprawia, że mają jakikolwiek sprzęt można swobodnie połączyć go z tym inteligentnym zegarkiem.
Źródło: gsmonline, spidersweb.

Cyber-bezpieczeństwo

Konwergencja Rozwiązań Cyberbezpieczeństwa Ma Przynieść Większą Poufność Danych

Niewielu ludzi orientuje się w cyberbezpieczeństwie. Warto nastawić się na rewolucje w zakresie zabezpieczeń danych osobowych. Inwestycja w narzędzia zapewniające ochronę w sieci Internet, będzie największą w historii ostatnich lat. Sprawdź jakie możesz wybrać opcje dotyczące ochrony danych w twojej firmie oraz jakie rozwiązania wymyślono do tej pory w zakresie cyberbezpieczeństwa. Konwergencja rozwiązań w cyberbezpieczeństwie to bardziej bezpieczny Internet dla Ciebie i twoich klientów.

Zmiany w CyberSec będą cały czas zachodzić i nic nie wskazuje na to, żeby sytuacja uległa stabilizacji

Regulacje i sytuacja pandemiczna wpływają na chęć ulepszenia Cyberbezpieczeństwa. Zwiększona ilość użytkowników internetu to większe ryzyko pojawienia się nowych zagrożeń. Dlatego wiele firm myśli jak chronić dane w swoich systemach, zachować poufność informacji. Regulacje związane z pandemią pozwoliły rozwinąć się ZeroTrust, nurtowi w cyberbezpieczeństwie, który zyskał wymiar bardzo praktyczny. Biznesy podjęły decyzje o wsparciu procesu kryptografii w swoim zakresie.
VPN umożliwia swobodny dostęp zdalny do wielu rzeczy w Internecie. Firmy zaczęły budować zwiększone bezpieczeństwo danych w systemie. Skalowanie oprogramowania antywirusowego, w tym firewalli wprowadziło w ruch te firmy, które do tej pory sprzedawały je w umiarkowanym zakresie.

Uwierzytelnienie wieloskładnikowe pojawiło się za sprawą drugiej fali, spowodowanej Covid-19

Użytkownicy internetu muszą być bardziej kontrolowani, zdaniem ekspertów z działu IT. Wiele firm postawiło na cyberbezpieczeństwo w chmurze. Najpopularniejszymi atakami hackerskimi stały się ataki w chmurze, w celu zabrania danych osobowych, uwierzytelniających. Takie dane umożliwiają wykorzystanie cudzych danych osobowych do poruszania się po ekosystemie danej organizacji.
W dziale cyberbezpieczeńśtwa nastąpiły ogromne zmiany. Zaczęto wdrażać Narodowe Standardy Cyberbezpieczeństwi, czyli zbiór rekomendacji strategicznych cyberbezpieczeństwa. Również są to takie zabiegi jak RODO – Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych. Nie mogło też zabraknąć Krajowego Systemu Cyberbezpieczeństwa – KSC. Nastąpiło wzmocnienie zabezpieczeń przez dyrektywy Network and Information Security Directive – NIS, standardy National Institute od Scienece and Technologu – NIST oraz framework MITRE ATT@CK (Adversarial Tactics, Techniques, and Common Knowledge).

Cyberbezpieczeństwo stało się priorytetem dla wielu firm

Ma ono mocno wpływ na podejmowane przez nie decyzje oraz wybierane strategie rozwojowe.
Zaczęto budować przestrzeń dla bezpieczeństwa w sieci internetowej www, takiej jak ISAC- Information Sharing and Analysis Center, instytucję zespołów reagowania na incydenty bezpieczeństwa komputerowego takie jak CSIRT – Coputer Security Incident Response Team oraz centra monitorowania i reagowania na incydenty bezpieczeństwa w organizacjach SOC – Security Operations Center. To tylko najważniejsze zmiany w zakresie cyberbezpieczeństwa.
Zainwestowano również w nowe systemy: Security Information and Event Management- SIEM; Endpoint Detection and Response – EDR; Security Orchestration Automation and Response – SOAR; User and Entity Behavior Analytics – UEBA oraz Risk Management and Compliance – GRC.

Itwiz podaje, że podjęto również kroki w celu zbudowania platform, które integrowałyby wszystkie wymienione rozwiązania i pozwalały na całościowe podejście do zagrożeń idących z sieci Internet.
Na rynku przybywa coraz więcej narzędzi z cyberbezpieczeństwa. Dzięki temu użytkownicy mogą czuć się bezpieczniej. Standardem dzisiaj jest używanie CASB – Cloud Security Access Broker czy też kontenerów bezpieczeństwa. Rozwiązania takie zapewniają innowacyjność, konkurencyjność a przede wszystkim możliwość wyboru.

Źródło: ItWiz.