Category Archive : Uroda

Srebrna biżuteria – idealna na każdą okazję

Biżuteria srebrna to jedna z najpopularniejszych ozdób. Jedne są delikatne i subtelne, inne bardzo wyraziste. Srebro jest najczęściej używanym materiałem do produkcji biżuterii artystycznej. Ze względu na neutralny kolor tego metalu nadaje się do wszystkich stylizacji, zarówno codziennych, sportowych a nawet biznesowych lub wieczorowych, Dlatego biżuteria srebrna cieszy się największą popularnością wśród kobiet na całym świecie.

Srebrna biżuteria – charakterystyka

Srebro to jeden z najpopularniejszych metali szlachetnych do wyrobu biżuterii. Produkty jubilerskie mają najczęściej jasny srebrzystobiały kolor. Ponieważ sam metal jest miękki, nie jest możliwe wykonanie biżuterii z samego srebra, które jest czystym stopem o próbie 999. Do produkcji klasycznej i ponadczasowej biżuterii srebrnej stosowane są dodatki w postaci stopów miedzi, które zapewniają trwałość i wytrzymałość produktu. Biżuteria srebrna jest nieco twardsza od złota, a jej lśniący blask podkreśla urodę wielu kobiet. Chłodne odcienie pasują do większości stylów, w połączeniu z ciepłymi i chłodnymi tonami.

Biżuteria srebrna charakteryzuje się wytrzymałością i trwałością, ale niekorzystne warunki mogą wpływać na jej żółknięcie. Przy właściwiej pielęgnacji nie powinna ona zmienić koloru, ani wyglądu. Jedną rzeczą, na którą należy uważać, jest woda i trzymanie srebrnej biżuterii w wilgotnym miejscu. Najlepiej przechowywać biżuterię srebrną w zamkniętym, suchym miejscu lub w papierowym pudełku, co może znacznie skutecznie zapobiec procesowi żółknięcia. Niewielkie zmiany w wyglądzie srebrnej biżuterii mogą być spowodowane procesem oksydacji, czyli utleniania, co z kolei skutkuje matowieniem powierzchni biżuterii.

U kogo sprawdzi się srebrna biżuteria?

Biżuteria srebrna składa się z białych metali szlachetnych, zwykle występujących jako mieszanina rud, miedzi, złota, ołowiu i cynku. Wyroby z biżuterią srebrną charakteryzują się delikatnością i elegancją, dzięki czemu cieszą się popularnością wśród kobiet ceniących sobie prostotę, luksus i minimalizm. Chłodna uroda u kobiety to z pewnością typ w którym spokojne i stonowane kolory srebra królują w tzw. typie zimy oraz lata.

Letnie typy charakteryzują się delikatną, mleczną cerą z oliwkowym odcieniem, a taką wyjątkową cerę z pewnością podkreśli srebrna biżuteria. U tego typu kobiet jasnobrązowe i popielate włosy kontrastują ze srebrną tonacją produktu, dzięki czemu biżuteria staje się wyjątkowa. Kobiety typu letniego zazwyczaj mają oczy szaroniebieskie, szare lub niebieskie, które dodatkowo podkreślają srebrne biżuteryjne elementy.

Typy zimowe są często mylone z innymi pięknymi typami ze względu na ich ciemniejszy oliwkowy odcień skóry. Jasne odcienie skóry doskonale komponują się ze srebrną biżuterią, dodając niezwykłego wdzięku wszystkim kobietom o tym typie urody. Osoby typu zimowego charakteryzują się również ciemnymi brwiami i rzęsami co pomaga rozpoznać taki typ urody. Tutaj srebrna biżuteria również sprawdzi się świetnie.

depilacja laserowa

Depilacja laserowa – kiedy się na nią zdecydować?

Depilacja laserowa – kiedy się na nią zdecydować?

Zabiegom depilacji poddaje się na co dzień większość dorosłych ludzi, w znacznej przewadze kobiet, ale także mężczyźni depilują poszczególne części ciała. Zapewnia to większe poczucie estetyki oraz komfortu. Czasem włosy rosną w nieoczekiwanych miejscach, wtedy mogą nawet sprawiać kompleksy. Spośród wielu dostępnych artykułów do tej czynności, jak: maszynki jedno i wielorazowe, kremy, plastry z woskiem itp., to depilacja laserowa staje się coraz popularniejszym wyborem. Jest ona obecnie często oferowanym produktem przez salony kosmetyczne. Warto jednak, przed podjęciem decyzji czy chcemy przez niego przejść, przyjrzeć się na czym to polega, czy jest dla Ciebie, jak często trzeba powtarzać zabieg oraz czy warto przeznaczyć na niego pieniądze.

Czym jest depilacja laserowa?

Upraszczając, jest to oczywiście zabieg, polegający na usunięciu niechcianego owłosienia. Działa to następująco: wiązka światła lasera, ze specjalnie przeznaczonego do tego urządzenia, wędruje do głębokich warstw skóry, prowadząc do kontrolowanego podgrzania mieszka włosowego a to doprowadza do jego trwałego uszkodzenia i ostatecznie rozpadu. Jak często należy powtarzać tę czynność? Laserowa depilacja polega na trwałym usunięciu owłosienia, ale, aby zabieg był miarodajny, trzeba powtórzyć go kilkakrotnie w jednym miejscu. Zazwyczaj jest to około 3-4 razy. W zależności od miejsca, wielkości obszaru oraz włosów.
Najbardziej popularne miejsca, na których ludzie decydują się na użycie lasera, to pachy, nogi oraz bikini. Ale także niepożądany u kobiet „wąsik” lub włosy na klatce piersiowej niektórych mężczyzn. Aby poddać się zabiegowi depilacji laserowej, warto wybrać sprawdzony gabinet kosmetyczny, żeby wszystko odbywało się w pełni bezpiecznie, nieodzowne znaczenie ma doświadczenie personelu oraz używany przez nich laser.

Dla kogo idealna jest depilacja laserowa?

Jest to zabieg bezpieczny i, jeśli oczywiście nie występują żadne przeciwwskazania (!), odpowiedni zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Będzie to praktyczne rozwiązanie zwłaszcza dla tych osób, które w codziennym życiu pracują w miejscach w których często mają odsłoniętą część ciała z niepożądanym owłosieniem lub krajach, gdzie temperatura jest wysoka i zabiegi indywidualnej depilacji trzeba powtarzać bardzo często. Sprawdzi się to u ludzi zmagającymi się z kompleksami i nadmiernie rosnącym owłosieniem. Lub po prostu dla własnego poczucia komfortu i możliwości z rezygnacji maszynek jednorazowych i częstego powtarzania procesu depilacji. Ale oczywiście, jak każdy zabieg, również depilacja laserowa ma przeciwwskazania.

Nie można poddać się temu zabiegowi, jeśli, między innymi:

  • jest się w ciąży,
  • znaczenie może mieć także kolor włosów (nie usuwa się siwych), przeciwwskazania to także:
  • świeża opalenizna,
  • terapia lekami, które uwrażliwiają na światło,
  • infekcje oraz nadwrażliwość skóry, wszelkiego rodzaju choroby atopowe,
  • nowotwory, guzy, łuszczyca.

Warto dowiedzieć się o dokładnych wytycznych w salonie, w którym ma odbyć się zabieg, aby przyjść na niego w pełni przygotowanym i nie otrzymać nieprzyjemnej niespodzianki. Po wykonanej depilacji laserowej należy stosować się do zaleceń otrzymanych w gabinecie kosmetycznym.