Motylarnia w Rozewiu – niezwykłe miejsce na mapie Polski

Motylarnia w Rozewiu – niezwykłe miejsce na mapie Polski

Trzeba przyznać, że motyle to fascynujące zwierzęta. Zachwycają one swoimi barwami. Z małej poczwarki w piękne motyle. Żałować można jedynie tego, że na co dzień człowiek nie spotyka ich tak często. Co jednak nie oznacza tego, że nie można ich podziwiać. Na terenie Polski tworzone są specjalne miejsca, które poświęcone są tylko im. Nie jest tu mowa tylko o placówkach zoologicznych. Jedno z takich miejsc, jakie zostało w całości przeznaczone tylko motylom, znaleźć można nad Morzem Bałtyckim.

Motyle na Wybrzeżu

Motylarnia w Rozewiu zaprasza do tego, aby przyjść tu w odwiedziny. W szczególności, jeżeli tylko ktoś będzie znajdował się w bliskiej odległości. Dokładny adres kontaktowy można znaleźć na stronie internetowej. Jest to dom dla kilkudziesięciu gatunków motyli egzotycznych z całego świata. Warto więc tu zajrzeć, jeżeli ktoś jeszcze nie miał przyjemności podziwiać tych zwierząt z bliska. Tym bardziej że tutaj dosłownie latają one nad głowami. Warto uważnie się rozglądać, aby nie przeoczyć tych najbardziej niezwykłych gatunków.

Mówi się „motyl”. Tutaj jednak na własne oczy będzie się można przekonać, że na świecie jest naprawdę wiele gatunków, które różnią się od siebie wielkością, kolorem, a niekiedy nawet długością życia w środowisku naturalnym.

Wizyta w wyjątkowym miejscu

To niezwykłe miejsce, jakie każdego roku przyciąga do siebie ogromną liczbę osób, znaleźć można w bliskiej odległości od latarni. Jednego z najważniejszych punktów, który znajduje się w tym regionie. Tak więc za jednym razem będzie można zobaczyć aż dwa niezwykłe miejsca – latarnię oraz motylarnię. Wchodząc do domu dla motyli należy pamiętać o tym, że w środku panuje tropikalny klimat. Niektórym może się więc zrobić bardzo gorąco. Dlatego lepiej ubrać się tutaj „na cebulkę”. Tak, aby pobyt w tym niezwykle kolorowym świecie stał się dla osób ogromną przyjemnością. Wystarczy bowiem wyciągnąć rękę, aby móc nią dotknąć motyla. O ile oczywiście się komuś uda. Nie można bowiem zapomnieć o tym, że ma się do czynienia z niezwykle płochliwymi zwierzętami. Wystarczy jednak chwila cierpliwości, a może motyle odczytają przyjazne podejście osób, które są zgromadzone w środku.

Co należy wiedzieć o motylach?

Oczywiście, do tego miejsca przychodzi się nie tylko po to, aby popatrzeć. Będąc tutaj można dowiedzieć się, jak takie zwierzęta żyją? Czym się wyróżniają? Dlaczego latają tylko w ciągu dnia,a w nocy nie ma szansy ich spotkać. Za przekazanie tych informacji odpowiedzialni są przewodnicy, którzy towarzyszą gościom podczas zwiedzania. Jest to dobra lekcja edukacji, dlatego tym bardziej wato tu przyjść. Co więcej, należy zabrać ze sobą dzieci, aby i te mogły co nieco dowiedzieć się o motylach. Nawet dorośli nie są w stanie opowiedzieć tylu fascynujących rzeczy, co przewodnicy, którzy pracują w tym miejscu.

Pobyt nad morzem to prawdziwa frajda. Jednak zamiast tylko wylegiwać się na plaży, warto zwiedzić atrakcje, które w tych miejscach są dostępne. Jednym z nich jest właśnie tutejsza Motylarnia.