Poznańskie medale na zawodach sumo

0
20

Koniec roku to również ostatnie zawody w sumo. W weekend 12-13 grudnia w Krotoszynie odbył się Puchar Polski w tej dyscyplinie sportowej, z którego kadetki i juniorki z KS Sobieski Poznań przywiozły grad medali i II miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Złotą medalistką w gronie kadetek została Polina Onyshchak która w kategorii open nie miała sobie równych wygrywając wszystkie walki. Dodatkowo poznańska zawodniczka zajęła drugie miejsce w kategorii +75 kg. Dobre wyniki zanotowały również juniorki: Wiktoria Powałowska wywalczyła dwa razy miejsce na podium (II miejsce – kat. 75 kg i III miejsce – kat +75 kg), a Natalia Szaraniec zajęła II miejsce w kategorii Open oraz III miejsce w kategorii +75 Kg

Treningi Sumo odbywają się w ramach MCS dofinansowanych ze środków Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania.