Srebrna biżuteria – idealna na każdą okazję

Srebrna biżuteria – idealna na każdą okazję

Biżuteria srebrna to jedna z najpopularniejszych ozdób. Jedne są delikatne i subtelne, inne bardzo wyraziste. Srebro jest najczęściej używanym materiałem do produkcji biżuterii artystycznej. Ze względu na neutralny kolor tego metalu nadaje się do wszystkich stylizacji, zarówno codziennych, sportowych a nawet biznesowych lub wieczorowych, Dlatego biżuteria srebrna cieszy się największą popularnością wśród kobiet na całym świecie.

Srebrna biżuteria – charakterystyka

Srebro to jeden z najpopularniejszych metali szlachetnych do wyrobu biżuterii. Produkty jubilerskie mają najczęściej jasny srebrzystobiały kolor. Ponieważ sam metal jest miękki, nie jest możliwe wykonanie biżuterii z samego srebra, które jest czystym stopem o próbie 999. Do produkcji klasycznej i ponadczasowej biżuterii srebrnej stosowane są dodatki w postaci stopów miedzi, które zapewniają trwałość i wytrzymałość produktu. Biżuteria srebrna jest nieco twardsza od złota, a jej lśniący blask podkreśla urodę wielu kobiet. Chłodne odcienie pasują do większości stylów, w połączeniu z ciepłymi i chłodnymi tonami.

Biżuteria srebrna charakteryzuje się wytrzymałością i trwałością, ale niekorzystne warunki mogą wpływać na jej żółknięcie. Przy właściwiej pielęgnacji nie powinna ona zmienić koloru, ani wyglądu. Jedną rzeczą, na którą należy uważać, jest woda i trzymanie srebrnej biżuterii w wilgotnym miejscu. Najlepiej przechowywać biżuterię srebrną w zamkniętym, suchym miejscu lub w papierowym pudełku, co może znacznie skutecznie zapobiec procesowi żółknięcia. Niewielkie zmiany w wyglądzie srebrnej biżuterii mogą być spowodowane procesem oksydacji, czyli utleniania, co z kolei skutkuje matowieniem powierzchni biżuterii.

U kogo sprawdzi się srebrna biżuteria?

Biżuteria srebrna składa się z białych metali szlachetnych, zwykle występujących jako mieszanina rud, miedzi, złota, ołowiu i cynku. Wyroby z biżuterią srebrną charakteryzują się delikatnością i elegancją, dzięki czemu cieszą się popularnością wśród kobiet ceniących sobie prostotę, luksus i minimalizm. Chłodna uroda u kobiety to z pewnością typ w którym spokojne i stonowane kolory srebra królują w tzw. typie zimy oraz lata.

Letnie typy charakteryzują się delikatną, mleczną cerą z oliwkowym odcieniem, a taką wyjątkową cerę z pewnością podkreśli srebrna biżuteria. U tego typu kobiet jasnobrązowe i popielate włosy kontrastują ze srebrną tonacją produktu, dzięki czemu biżuteria staje się wyjątkowa. Kobiety typu letniego zazwyczaj mają oczy szaroniebieskie, szare lub niebieskie, które dodatkowo podkreślają srebrne biżuteryjne elementy.

Typy zimowe są często mylone z innymi pięknymi typami ze względu na ich ciemniejszy oliwkowy odcień skóry. Jasne odcienie skóry doskonale komponują się ze srebrną biżuterią, dodając niezwykłego wdzięku wszystkim kobietom o tym typie urody. Osoby typu zimowego charakteryzują się również ciemnymi brwiami i rzęsami co pomaga rozpoznać taki typ urody. Tutaj srebrna biżuteria również sprawdzi się świetnie.